FAQ - najczęściej zadawane pytania

Co to jest responsywna strona internetowa ?

Strona responsywna (ang. responsive – czuły, wrażliwy) – strona internetowa dostosowująca się do rozdzielczości urządzenia na jakim jest oglądana (dosłownie wrażliwa na jego rozdzielczość). Technika tworzenia stron responsywnych polega na tworzeniu paru wersji strony dostosowanej do różnych rozdzielczości. Podczas wczytywania strony lub zmiany jej rozdzielczości, strona responsywna sprawdza aktualną rozdzielczość i dostosowuje się do niej poprzez wczytywanie odpowiednich wersji grafik oraz innych elementów. Często w stronach responsywnych inaczej zorganizowane są elementy nawigacji. (Źródło - Wikipedia)

Jak długo trwa tworzenie strony internetowej ?

Czas tworzenia strony internetowej uzależniony jest od jej wielkości i przeznaczenia. Najkrócej trwa tworzenie prostych wizytówek internetowych - pojedynczej strony bez podstron. Czas tworzenia takiej strony to ok. jeden do dwóch tygodni. Najdłużej trwa wykonywanie stron responsywnych od 3 do nawet 6 tygodni.

Jak wygląda proces tworzenia strony przez Państwa firmę ?

Pracę nad stroną dzieli się na kilka etapów. W pierwszej kolejności rozmawiamy z klientem zbierając wszystkie informacje potrzebne do wykonania kosztorysu i samej strony. Następnie przedstawiamy wycenę. Po podpisaniu umowy i pobraniu zadatku, rozpoczynamy prace nad szatą graficzną projektu. Kolejny etap to przedstawienie go klientowi. Po zebraniu uwag klienta, nanosimy poprawki. Po ostatecznym zaakceptowaniu grafiki rozpoczynamy prace programistyczne. Ostatni etapa to testy aplikacji internetowej oraz uruchomienie strony na serwerze.

Czy będę mógł samodzielnie zarządzać treścią na mojej stronie internetowej ?

Tak, na życzenie klienta instalujemy System CMS do samodzielnej aktualizacji strony

Czym jest SEO i na czym polega pozycjonowanie ?

Optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (ang. Search engine optimization – SEO; zwana także pozycjonowaniem) – procesy zmierzające do osiągnięcia przez dany serwis internetowy jak najwyższej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych dla wybranych słów i fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest elementem szeroko pojętego marketingu internetowego. Pozycjonowanie opiera się na ciągłym poznawaniu mechanizmów rządzących wyszukiwarkami i dostosowywaniu kodów serwisów internetowych do aktualnych algorytmów wyszukiwarek w celu poprawienia pozycji danego serwisu na liście wynikowej. (Żródło - Wikipedia)

Dlaczego moja strona nie jest widoczna w Google.pl ?

Pierwszą przyczyną jest to, że do strony nie prowadzą żadne linki. Mimo, że strona jest już jakiś czas w Internecie (np. miesiąc lub więcej), to Google o niej nie wie. Rozwiązanie: dodaj stronę do kilku katalogów stron np. katalog Onetu, katalog Wp.pl lub poszukaj w Google innych katalogów: wpisz w wyszukiwarce "katalog stron" i do kilku katalogów dodaj swoją stronę. Pamiętaj, że istnieją katalogi darmowe i płatne. Jeśli strona ma kilka dni lub tygodni, to robot Google jeszcze nie zdążył jej odwiedzić. Rozwiązanie: dodawaj stronę w różne miejsca, gdzie możesz zostawić do niej link (wspomniane katalogi stron, komentarze na blogach).

Czy istnieje możliwość aby nie wystawili Państwo faktury ? gdyż jej nie potrzebuję

Nie, nie ma takiej możliwości, na wszystkie prace wykonywane w naszej firmie wystawiamy faktury vat